  • T212A223K100BS
T212A223K100BS
advertisement
Manufacturer No:
T212A223K100BS
HK JDW NO:
417-T212A223K100BS
Datasheet:
T212A223K100BS
Description:
22nF 10% 85°C-Max 0°C-Min 2-Termination POLARIZED Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212A223K100BS
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Axial
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
    MIL-PRF-39003
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Tan Delta
    0.02
  • Dissipation Factor
    2 %
  • Current - Leakage
    300nA
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    6.35mm