  • T212A274J075DS
T212A274J075DS
advertisement
Manufacturer No:
T212A274J075DS
HK JDW NO:
417-T212A274J075DS
Description:
0.27μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA
Step5Bar-code shipping tag
T212A274J075DS
  • Type
    Parameter
    Select All
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.27μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39003
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    75V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm