  • T212A473K050RS
T212A473K050RS
advertisement
Manufacturer No:
T212A473K050RS
HK JDW NO:
417-T212A473K050RS
Description:
47nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0001mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212A473K050RS
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Packing Method
    TR
    MIL-PRF-39003
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0001mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm