  • T212B155K075BS7200
T212B155K075BS7200
advertisement
Manufacturer No:
T212B155K075BS7200
HK JDW NO:
417-T212B155K075BS7200
Description:
1.5μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 2-Termination POLARIZED
Step5Bar-code shipping tag
T212B155K075BS7200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    600nA
  • Length
    11.13mm