  • T212B156K020CSTR
T212B156K020CSTR
advertisement
Manufacturer No:
T212B156K020CSTR
HK JDW NO:
417-T212B156K020CSTR
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.3Ohm Tantalum Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212B156K020CSTR
  • Package / Case
    Metal
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm