  • T212B335J050CS
T212B335J050CS
advertisement
Manufacturer No:
T212B335J050CS
HK JDW NO:
417-T212B335J050CS
Description:
3.3μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0012mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212B335J050CS
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm