  • T212B475M050BS7200
T212B475M050BS7200
advertisement
Manufacturer No:
T212B475M050BS7200
HK JDW NO:
417-T212B475M050BS7200
Description:
4.7μF 20% 85°C-Max 0°C-Min 2.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212B475M050BS7200
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Axial
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    1.7μA
  • Length
    11.13mm