  • T212D107K020RSTR
T212D107K020RSTR
advertisement
Manufacturer No:
T212D107K020RSTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T212D107K020RSTR
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212D107K020RSTR
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm