  • T212D107M020BS
T212D107M020BS
advertisement
Manufacturer No:
T212D107M020BS
HK JDW NO:
417-T212D107M020BS
Description:
100μF 20% 85°C-Max 0°C-Min 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212D107M020BS
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.05mm