  • T213A504K050RS
T213A504K050RS
advertisement
Manufacturer No:
T213A504K050RS
HK JDW NO:
417-T213A504K050RS
Description:
500nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination NON-POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0004mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T213A504K050RS
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    500nF
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0004mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Diameter
    4.09mm
  • Length
    14.61mm