  • T213B115K050SS
T213B115K050SS
advertisement
Manufacturer No:
T213B115K050SS
HK JDW NO:
417-T213B115K050SS
Description:
1.1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination NON-POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0008mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T213B115K050SS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    1.1μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0008mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    5.26mm
  • Length
    24.26mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C