  • T213C116K035SS
T213C116K035SS
advertisement
Manufacturer No:
T213C116K035SS
HK JDW NO:
417-T213C116K035SS
Description:
11μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination NON-POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.004mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T213C116K035SS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    11μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    7.98mm
  • Length
    34.29mm