  • T213C236K020PS
T213C236K020PS
advertisement
Manufacturer No:
T213C236K020PS
HK JDW NO:
417-T213C236K020PS
Description:
23μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination NON-POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0045mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T213C236K020PS
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    23μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0045mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    7.98mm
  • Length
    34.29mm