  • T252A685K010SS
T252A685K010SS
advertisement
Manufacturer No:
T252A685K010SS
HK JDW NO:
417-T252A685K010SS
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T252A685K010SS
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    122mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm