  • T262D157K015BSTR
T262D157K015BSTR
advertisement
Manufacturer No:
T262D157K015BSTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T262D157K015BSTR
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
150μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 65mOhm Tape & Reel Metal
Step5Bar-code shipping tag
T262D157K015BSTR
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm