  • T322A104K050AS
T322A104K050AS
advertisement
Manufacturer No:
T322A104K050AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T322A104K050AS
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
0.1μF ±10% 26Ohm 2-Termination Polar 500nA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
T322A104K050AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    T322
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    26Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    2.41mm
  • Length
    6.6mm