  • T322B155K025AT
T322B155K025AT
advertisement
Manufacturer No:
T322B155K025AT
HK JDW NO:
417-T322B155K025AT
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
T322B155K025AT Overview
T322B155K025AT Features
a leakage current of 500nA in this capacitor
the dissipation factor is 3 %
its tan delta is 0.03
T322B155K025AT Applications
There are a lot of KEMET T322B155K025AT applications of tantalum capacitors.
  • Airbag systems
  • Industrial control units
  • Telecom infrastructure
  • Automotive ECU
  • Consumer
  • Military / aerospace
  • ABS
  • General purpose
  • Avionics / military / space
  • Industrial
Step5Bar-code shipping tag
T322B155K025AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    T322
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.290L 2.79mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Length
    7.37mm