  • T322C155K050AS
T322C155K050AS
advertisement
Manufacturer No:
T322C155K050AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T322C155K050AS
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1.5μF ±10% 5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 600nA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
T322C155K050AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T322
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    600nA
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Length
    8.76mm