  • T322E476J025AS
T322E476J025AS
advertisement
Manufacturer No:
T322E476J025AS
HK JDW NO:
417-T322E476J025AS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 5% 85°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination POLARIZED Molded
Step5Bar-code shipping tag
T322E476J025AS
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    9.4μA
  • Diameter
    7.11mm
  • Length
    13.46mm