  • T330A156K010AS
T330A156K010AS
advertisement
Manufacturer No:
T330A156K010AS
HK JDW NO:
417-T330A156K010AS
Description:
15μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 3.7Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T330A156K010AS
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Radial
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    2.67mm
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.7Ohm
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Height
    2.67mm
  • Length
    8.76mm
  • Width
    5.84mm