  • T330C396M010AS7301
T330C396M010AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T330C396M010AS7301
HK JDW NO:
417-T330C396M010AS7301
Description:
39μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 10Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T330C396M010AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    39μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5μA
  • Height
    4.32mm
  • Length
    8.26mm
  • Width
    8.26mm