  • T340D156M035AT7301
T340D156M035AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T340D156M035AT7301
HK JDW NO:
417-T340D156M035AT7301
Description:
15μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 1.6Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T340D156M035AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    15μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5μA
  • Height
    7.3mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    12.3mm