  • T340F826J015AS
T340F826J015AS
advertisement
Manufacturer No:
T340F826J015AS
HK JDW NO:
417-T340F826J015AS
Description:
82μF 5% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T340F826J015AS
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    82μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    4829
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Length
    12.3mm
  • Width
    7.3mm