  • T350A334K050AS
T350A334K050AS
advertisement
Manufacturer No:
T350A334K050AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T350A334K050AS
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
0.33μF ±10% 15Ohm 2-Termination Polar 500nA Bulk Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 351
Step5Bar-code shipping tag
T350A334K050AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T350, UltraDip II
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.177Dia 4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Type
    Conformal Coated
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    7.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.10mm