  • T350F226K016ATTR
T350F226K016ATTR
advertisement
Manufacturer No:
T350F226K016ATTR
HK JDW NO:
417-T350F226K016ATTR
Package:
Dipped
Datasheet:
T350F226K016ATTR
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0026mA Tape & Reel Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T350F226K016ATTR
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0026mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %