  • T353A105K020AS7301
T353A105K020AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T353A105K020AS7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T353A105K020AS7301
Package:
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T353A105K020AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    10.2mm