  • T355A824K035AS7301
T355A824K035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T355A824K035AS7301
HK JDW NO:
417-T355A824K035AS7301
Description:
820nF 10% 125°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
T355A824K035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    8.6mm