  • T355B105M050AT7301
T355B105M050AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T355B105M050AT7301
HK JDW NO:
417-T355B105M050AT7301
Description:
1μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T355B105M050AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    8.9mm