  • T356A684M035AT
T356A684M035AT
advertisement
Manufacturer No:
T356A684M035AT
HK JDW NO:
417-T356A684M035AT
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
680nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Bulk Dipped
Quantity:
In Stock : 447
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T356A684M035AT
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Height
    8.6mm
  • Length
    4.5mm