  • T363A334K050AS
T363A334K050AS
advertisement
Manufacturer No:
T363A334K050AS
HK JDW NO:
417-T363A334K050AS
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
330nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 15Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T363A334K050AS
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Height
    8.89mm
  • Length
    8.89mm