  • T378C335M020AS
T378C335M020AS
advertisement
Manufacturer No:
T378C335M020AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T378C335M020AS
Description:
3.3μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 5.5Ohm 2-Termination POLARIZED Bulk
Step5Bar-code shipping tag
T378C335M020AS
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-49137
  • Lead Pitch
    3.81mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Height
    1.91mm
  • Length
    5.72mm
  • Width
    4.7mm