  • T398B105K050AS7301
T398B105K050AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T398B105K050AS7301
HK JDW NO:
417-T398B105K050AS7301
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T398B105K050AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Length
    9.3mm
  • Width
    4.8mm