  • T398E106M025AS
T398E106M025AS
advertisement
Manufacturer No:
T398E106M025AS
HK JDW NO:
417-T398E106M025AS
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T398E106M025AS
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2823
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    2μA
  • Height
    5.8mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    5.8mm