  • T491A156M016AH
T491A156M016AH
advertisement
Manufacturer No:
T491A156M016AH
HK JDW NO:
417-T491A156M016AH
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
T491A156M016AH
Description:
15μF ±20% 3.5Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A156M016AH
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Tan Delta
    0.08
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm