  • T491D476M025AN
T491D476M025AN
advertisement
Manufacturer No:
T491D476M025AN
HK JDW NO:
417-T491D476M025AN
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
47μF ±20% 700mOhm @ 100kHz 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0118mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D476M025AN
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    2917 (7343 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    T491
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm @ 100kHz
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0118mA
  • Ripple Current
    185.2mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm