  • T491D686M025ATAUTO
T491D686M025ATAUTO
advertisement
Manufacturer No:
T491D686M025ATAUTO
HK JDW NO:
417-T491D686M025ATAUTO
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
68μF ±20% 2-Termination Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D686M025ATAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • ESR
    700 mΩ
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm