  • T492A474K025CS
T492A474K025CS
advertisement
Manufacturer No:
T492A474K025CS
HK JDW NO:
417-T492A474K025CS
Description:
470nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 14Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T492A474K025CS
  • Type
    Parameter
    Select All
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7/13 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14Ohm
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm