  • T492A684M015CS
T492A684M015CS
advertisement
Manufacturer No:
T492A684M015CS
HK JDW NO:
417-T492A684M015CS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
700nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492A684M015CS
  • Package / Case
    Molded
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    700nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7/13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm