  • T492C156J010BCT250
T492C156J010BCT250
advertisement
Manufacturer No:
T492C156J010BCT250
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T492C156J010BCT250
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
15μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492C156J010BCT250
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm