  • T494A336K004AT
T494A336K004AT
advertisement
Manufacturer No:
T494A336K004AT
HK JDW NO:
417-T494A336K004AT
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T494A336K004AT
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    J BEND
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Ripple Current
    158mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.3μA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm