  • T494B336M010AH
T494B336M010AH
advertisement
Manufacturer No:
T494B336M010AH
HK JDW NO:
417-T494B336M010AH
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±20% 1.4Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0033mA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T494B336M010AH
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0033mA
  • Ripple Current
    98.4mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5mm