  • T494C226K025AT
T494C226K025AT
advertisement
Manufacturer No:
T494C226K025AT
HK JDW NO:
417-T494C226K025AT
Datasheet:
Description:
22μF ±10% 1Ohm 2-Termination Polar Tantalum 5.5μA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Quantity:
In Stock : 186
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T494C226K025AT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Surface Mount
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    Molded
  • Resistance
    1Ohm
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    2.9mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    5.5μA
  • Ripple Current
    332mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm