  • T494D155K050AT
T494D155K050AT
advertisement
Manufacturer No:
T494D155K050AT
HK JDW NO:
417-T494D155K050AT
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel Molded
Quantity:
In Stock : 53
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T494D155K050AT
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    387mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    800nA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm