  • T494U476M010AH
T494U476M010AH
advertisement
Manufacturer No:
T494U476M010AH
HK JDW NO:
417-T494U476M010AH
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0047mA Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T494U476M010AH
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0047mA
  • Ripple Current
    109.6mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    1.5mm
  • Length
    6mm