  • T495B106K010ATA3K0
T495B106K010ATA3K0
advertisement
Manufacturer No:
T495B106K010ATA3K0
HK JDW NO:
417-T495B106K010ATA3K0
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
10μF ±10% 3Ohm @ 100kHz Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T495B106K010ATA3K0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T495
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Automotive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm