  • T495D227M010ATA100
T495D227M010ATA100
advertisement
Manufacturer No:
T495D227M010ATA100
HK JDW NO:
417-T495D227M010ATA100
Package:
Datasheet:
Description:
220μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.022mA
Quantity:
In Stock : 271
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T495D227M010ATA100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.022mA
  • Ripple Current
    490mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    100 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm