  • T495D477M006ZTE150
T495D477M006ZTE150
advertisement
Manufacturer No:
T495D477M006ZTE150
HK JDW NO:
417-T495D477M006ZTE150
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
470μF ±20% 150mOhm @ 100kHz 2-Termination 0.03mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T495D477M006ZTE150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T495
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.03mA
  • Ripple Current
    900mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm