  • T495X227K010ZTE050
T495X227K010ZTE050
advertisement
Manufacturer No:
T495X227K010ZTE050
HK JDW NO:
417-T495X227K010ZTE050
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
220μF ±10% 50mOhm @ 100kHz Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T495X227K010ZTE050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T495
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.173 4.40mm