  • T496B105M035AS
T496B105M035AS
advertisement
Manufacturer No:
T496B105M035AS
HK JDW NO:
417-T496B105M035AS
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
T496B105M035AS
Description:
1μF ±20% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T496B105M035AS
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T496
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Fail Safe with Built-in Fuse
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height
    2.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm