  • T496C685K020ATE600
T496C685K020ATE600
advertisement
Manufacturer No:
T496C685K020ATE600
HK JDW NO:
417-T496C685K020ATE600
Package:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T496C685K020ATE600
  • Type
    Parameter
    Select All
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    149.997327mg
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    2412
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Ripple Current
    385mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.4μA
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm